Interclean

INTERCLEAN 2023 představuje program

27. 8. 2023

Konference INTERCLEAN je pro letošek kompletní. Jediná akce svého druhu v ČR určená pro profesionály z oboru textilní péče si tento rok pro své návštěvníky připravila studii o porovnání průmyslového a domácího praní, debatu o vztazích na pracovišti či politický Stand Up. 26. ročník tradiční konference pořádané Asociací prádelen a čistíren se uskuteční 5. října v OREA Congress Hotel Brno.

OREA Congress Hotel Brno sídlící naproti brněnskému výstavišti prošel během koronavirového období významnou rekonstrukcí. Podobnost s původním hotelem známým pod názvem Voroněž byste dnes hledali jen těžko. „INTERCLEAN a Voroněž mají společnou historii. Konference se v minulosti pravidelně konala právě tam. Naposledy to bylo v roce 2015,“ říká prezidentka Asociace prádelen a čistíren ČR Jana Puškáčová.

Organizátoři věří, že nejen nostalgie k místu konání bude lákadlem letošního ročníku. Připravili náplň, kterou tvoří prostor pro technologické novinky ze světa profesionálního praní a čištění na stáncích vystavovatelů, zábava a přednášky. „Každoročně si necháváme vypracovat průzkum trhu praní a čištění prádla, letos padla volba na porovnání ekologické stopy průmyslového a domácího praní. Studii nám provedli odborníci z faktury strojního inženýrství VUT Brno,“představuje téma jedné z nich výkonná ředitelka Asociace Monika Býmová. Mezi přednášejícími bude také viceprezident Hospodářské komory Tomáš Prouza, který mimo jiné zhodnotí poločas vlády Petra Fialy. Prostor dostane diskuze o vztazích na pracovišti s ředitelem kláštera v Želivě, evropské oborové trendy a novinky přiblíží účastníkům konference členka předsednictva Asociace Nikola Kašparová.

Na akci vystoupí 11 dodavatelských firem: ChristeynsPragoperunPrimusLapauwDomus LaundryKovoslužba OTSAlvlaProfessional SupportKemas, Data Expertgreen M&J. Návštěvníci si budou moci na jejich stáncích letos vůbec poprvé zahrát také speciální únikovou hru.

Průvodcem konference bude známý televizní a rozhlasový moderátor, kterého mohou znát diváci České televize, Ondřej Blaho. Na večerní tombolu jej doplní herec mimo jiné z kultovního seriálu Most Zdeněk Godla. K tanci zahraje brněnský DJ Silent. Součástí zábavného programu bude také módní přehlídka Střední uměleckoprůmyslové školy Helenín, jejíž studenti navrhli a vyrobili modely také z vyřazeného prádla a oděvů z prádelen a čistíren.

Součástí programu konference INTERCLEAN je každoročně zasedání nejvyššího orgánu Asociace. Kolegium bude i letos hodnotit uplynulý rok a diskutovat o aktivitách nadcházejícího období.

Registrace na konferenci probíhá na webových stránkách www.interclean.cz. Členové Asociace mají také letos zvýhodněnou cenu 1900 Kč bez DPH.

Těšíme se na viděnou!