Interclean

INTERCLEAN 2023 je úspěšně za námi!

9. 10. 2023

Brno, 5. října 2023 – Na 170 účastníků dorazilo na 26. ročník konference praní, čištění a pronájmu prádla INTERCLEAN 2023. Akce, která je jedinou svého druhu v Česku, opět přinesla diskuze na aktuální témata, prezentace technologických novinek na stáncích vystavovatelů i zábavu. To vše v prostorách bývalého hotelu Voroněž, dnes již zrekonstruovaného OREA Congress Hotel Brno.

Konferenci pod vedením moderátora České televize Ondřeje Blaha odstartoval politický stand up Tomáše Prouzy. Viceprezident Hospodářské komory návštěvníkům přiblížil, jak vypadají jednání se současnou vládou. Na vystoupení navázal rozhovor s Nikolou Kašparovou, která Asociaci zastupuje v ETSA (Evropská asociace textilní péče). Řeč byla zejména o tom, co našemu oboru přinese Green Deal.

Odpolední program patřil únikové hře na stáncích vystavovatelů o tajemný poklad. V rámci přednášek se představil proděkan Fakulty strojního inženýrství VUT BRNO pro magisterské studium Vítězslav Máša, který prezentoval studii pojednávající o porovnání uhlíkové stopy domácího a profesionálního praní prádla. Ředitel želivského kláštera David Peter Palušák poté promluvil o tom, jak si vytvářet a udržet vztahy na pracovišti.

Večerní program přinesl zábavné vystoupení v podobě módní přehlídky kolekcí z recyklovaného prádla a oděvů z prádelen a čistíren, které vytvářeli studenti Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava – Helenín. V rolích modelek a modelů se představili členové předsednictva Asociace a také zástupci partnerů a vystavovatelů. Večerní tombolou společně s moderátorem Ondřejem Blahem provázel chomutovský herec známý ze seriálu Most! Zdeněk Godla. O muziku se až do ranních hodin staral DJ Silent.

Součástí hlavního programu konference bylo také jednání Kolegia, na kterém se členové Asociace zabývali činností APaČ v uplynulém období a diskutovali o aktivitách na příští rok. Podrobnosti ze zasedání nejvyššího orgánu Asociace najdete v samostatném zápise, který společně s prezentacemi z přednášek a průzkumy 2023 naleznete v členské sekci ZDE.

Na konferenci letos vystavovaly tyto firmy: Christeyns, Pragoperun, Domus Laundry, Kovoslužba OTS, Kemas, Data Expert, Primus, Professional Support, green M&J, Alvla a Bexim Paletten.

Asociace děkuje jim a všem hostům a přednášejícím za účast. Velké poděkování míří v neposlední řadě také našim partnerům za podporu v letošním roce: Christeyns, Pragoperun, Elis, Dibella, CHT Switzerland, Alliance Laundry System, Domus Laundry, Professional Support a TZÚ.

Kompletní fotogalerii a video naleznete ZDE. Video z módní přehlídky naleznete ZDE.

Konference INTERCLEAN 2024 se uskuteční 3. října příštího roku v OREA Hotel Pyramida Praha.