CZ EN

Archív - Konference INTERCLEAN 2016

Tisková zpráva 18. 10. 2016

TISKOVÁ ZPRÁVA, 18. října 2016

APaČ ČR USPOŘÁDALA VÝROČNÍ KONFERENCI INTERCLEAN 2016

6. října 2016 se v prostorách brněnského hotelu Holiday Inn konala výroční konference INTERCLEAN 2016, kterou již po dvacáté pořádala Asociace prádelen a čistíren ČR.

Bezmála 200 odborníků z celé České republiky, ale i ze zahraničí zaplnilo konferenční prostory hotelu. Na doprovodné výstavě se představilo 11 vystavujících firem a 2 prezentující společnosti, které seznámily odborníky s novinkami své nabídky.

V dopoledním programu měli vystavovatelé možnost v saloncích prezentovat svoje produkty a novinky z oboru. O produktové přednášky byl velký zájem, o čemž svědčila návštěvnost na jednotlivých prezentacích. Od 14:00 hodin byl slavnostně zahájen konferenční program. Všechny přítomné uvítal prezident Asociace prádelen a čistíren, Ing. Jan Chrištof. Následovaly uvítací řeči zástupců slovenského SPaČ, srbské Nega Textila a spřízněné české asociace ATOK. Zajímavým bodem konference byla přednáška, která byla realizována za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu. Jednalo se o prezentaci Erica Oswalda ze švýcarské asociace VTS o aktuálních trendech v sektoru ve Švýcarsku. Na zajímavé informace navázal Peter Kozlowski ze společnosti Kannegiesser Schweiz, který prezentoval aktuální stav oboru ve Švýcarsku z pohledu provozovatelů prádelen
a čistíren.

Od 15:00 hodin pak odstartovaly dvě konferenční sekce – prádelenská a čistírenská, a to vždy čtyřmi přednáškami odborníků se zaměřením na ožehavá témata oboru, s leitmotivem Voda a její úspory v procesech údržby textilu.

Konference se zúčastnilo celkem 188 odborných návštěvníků ze čtyř Evropských zemí, kteří měli možnost sdílet své zkušenosti z praxe, načerpat inspiraci z odborných přednášek a také se seznámit s novinkami, které nabízeli vystavovatelé. 

 
Top